Prostat ameliyatı nasıl yapılır?

‘Prostat ameliyatı nasıl yapılır?’ sorusu bu sorunu yaşayan insanlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Prostat ameliyatı nasıl yapılır sorusuna Plazma Kinetik hakkında bilgi verilerek başlanabilir.

Prostat ameliyatı nasıl yapılır? Sorusunu soranların Plazma Kinetik hakkında bilgi sahibi olmalarında büyük avantaj vardır. Plazma Kinetik ile penisten aletlerle girilerek prostat çıkarılmaktadır. Plazma Kinetik ile prostat bir seferde tamamen değil parçalar halinde kesilerek çıkarılmaktadır. Plazma Kinetik yöntemi hastalara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Prostat iyi huylu ya da kötü huylu olabilmektedir. Bu durumu anlayabilmenin en sağlıklı yolu patolojik incelemedir. Plazma kinetik sistemi ile parça çıkarıldığı için patolojik incelemeye sonuç gönderilebilmektedir. Plazma Kinetik yöntemi halk arasında kapalı ameliyat olarak tarif edilmektedir ki doğru bir tariftir. Prostat ameliyatı kapalı olarak gerçekleştirildiği için kanama oldukça az olmaktadır. Bölgesel anestezi ile operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Hastalar ameliyatın ardından acı hissini çok daha az duymaktadır. Bu yöntemle sonda da erken çıkarılmaktadır. Plazma Kinetik yöntemi ile operasyon geçiren hastalar açık ameliyatlara nazaran çok daha erken bir sürede hastaneden taburcu olmaktadır. Bireyler erken taburcu oldukları için günlük hayatlarına erken dönebilmektedir. Çıkarılan tümör kötü huyluysa kemoterapi, radyoterapi gibi tedaviler gerekebilir. Erken taburcu olan hastalar bu tedavilere daha erken başlayabilmektedir.

‘Prostat ameliyatı nasıl yapılır?’ sorusunun başka bir cevabı da Lazer sistemidir. Lazerle prostat buharlaştırılmaktadır. Fakat lazer sisteminde prostatın çıkarılması söz konusu olmadığı için patolojik inceleme de mümkün olmamaktadır.

Prostat ameliyatları açık olarak da gerçekleştirilmektedir. Fakat son zamanlarda plazma kinetik çok daha fazla tercih edilmektedir. Plazma kinetiğin avantajları hastaların bu yöntemi sıklıkla tercih edilmesine neden olmuştur.

Plazma Kinetik sitemi Ankara Koru Hastanesi tarafından da uygulanmaktadır. Üroloji alanında çok önemli bir isim olan Prof. Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi kadrosunda yer almaktadır. Prostat büyümesi sorunu olanlar Koru Hastanesi’ni sıklıkla tercih etmektedir. Robotik Cerrahi sisteminin de bulunduğu Koru Hastanesi, hasta memnuniyetinde yüzdü 99’luk bir orana ulaşmıştır. Yurtdışında da Özel Koru Hastanesi’ne ciddi bir talep bulunmaktadır.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83

Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir