Plazma Kinetiğin üstünlükleri nelerdir?

Kapalı olarak gerçekleştirilen prostat ameliyatı cerrahi tedavi bölümünün yaklaşık olarak yüzde 90′lık kısmını oluşturmaktadır. İnsanlar arasında ise bu tip ameliyatlar kapalı ameliyat olarak adlandırılır ki bu adlandırma da yanlış değildir. Kapalı ameliyatta ameliyat bölgesine aletlerle ulaşılır. Ardından da var olan prostat parçalar halinde kesilerek temizlenir. Yani buharlaştırma yapılır. Plazma Kinetik yöntem sayesinde ameliyat bölgesinden çıkarılan doku patoloji adı verilen doku incelemesine gönderilebilir.

Prostat iyi huylu mu kötü huylu mu sorusunun cevabı en net bu yöntem sayesinde belirlenmektedir. Prostat lazerle de tedavi edilmektedir. Fakat lazerle tedavide prostatın çıkarılmazı gibi bir durum söz konusu değildir. Lazerle sadece prostatın tamamen yok edilmesi amaçlanmaktadır. Prostat çıkarılmadığı için de patolojik bir değerlendirme söz konusu olamamaktadır.

Kapalı olarak gerçekleştirilen prostat ameliyatının açık ameliyatlara oranla birçok avantajı bulunmaktadır. Açık ameliyatlarda hastanın hastanede kalma süresi hayli uzunken kapalı ameliyatlarda bu süre bir hayli kısalmıştır. Hasta ameliyat olmasının ardından bir veya iki gün geçtikten sonra taburcu edilmektedir. Erken taburcu olan hasta günlük hayatına çok daha erken dönebilme fırsatı yakalamaktadır. Prostat ameliyatlarının ardından sonda takılmaktadır. Kapalı ameliyatla prostat çıkarıldığı zaman sonda da çok daha erken çıkarılmaktadır. Açık ameliyatlarda sondanın çıkarılma süresi uzamakta bu durum da hastayı bir hayli rahatsız etmektedir. Plazma Kinetik ile ameliyatın ardından hastanın idrar kaçırma riski de an aza inmiştir. Plazma Kinetik ile ameliyat süresi de bir hayli kısalmıştır. Kanama riski de bu teknik sayesinde oldukça aza indirilmiştir.

Plazma Kinetiğin üstünlükleri nelerdir? sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Bu yöntemle patolojik inceleme yapma imkanı mevcuttur.Plazma Kinetiğin üstünlükleri nelerdir? Sorusuna verilecek başka bir cevap da şu şekildedir; Kanama riski çok azdır ve ameliyat için lokal anestezi gerçekleştirilebilmektedir. Plazma Kinetiğin üstünlükleri nelerdir? Sorusunun değişik bir cevabı da görüntünün çok net olmasının daha rahat çalışmaya imkan vermesidir.

Plazma Kinetiğin üstünlükleri nelerdir? Sorusuna şu biçimde de cevap verilebilir; ameliyat süresi ve sonda süresi oldukça kısadır. Operasyonda düşük enerji kullanılır, bu sayede de dokulara zarar vermesi engellenmektedir.

 

Prostat ameliyatları kapalı olarak Ankara Koru Hastanesi’nde de gerçekleştirilmektedir. Koru Hastanesi Prof. Dr. Hasan Biri önderliğinde hizmet vermeye devam etmektedir. Koru Hastanesi yurtdışından gelen hastalar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir