Prostat iltihabının belirtileri nelerdir?

prostat-kanseri-tedavisi-ankara (1)

Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Sorusu için şunlar söylenebilir; prostat iltihabı olan kişide cinsel isteksizlik olabilmektedir. Boşalma anında ise ciddi bir biçimde ağrı hissedilmektedir. Hastanın bağırsaklarında gerilme hissi olmaktadır. Bu belirtilerin haricinde yine makat bölgesinde, erkeklik hormonu olan testesteronun salgılandığı yer testislerde şiddetli ağrı duyulmaktadır. Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabı bu biçimdedir. Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabının ardından prostat iltihabının mutlak suretle tedavi edilmesinin gerekliliği de söylenmelidir. Prostat iltihabı iki türdedir. Bunlar kronik prostat iltihabı ve akut prostat iltihabıdır.

Bu iki iltihap türü de hastanın yaşam kalitesini oldukça fazla bir biçimde düşürmektedir. Kronik prostat iltihabı için 5 hafta boyunca antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Antibiyotik doktor tarafından belirlenmektedir. Ne aralıklarla kullanılacağı ve dozaj da yine hastanın tedavisinden sorumlu doktor tarafından belirlenmektedir. Hastalığın 5 hafta içerisinde mutlak suretle düzeleceği gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Hastanın iyileşmesi bazen daha uzun sürebilmektedir. Ya da hastalık 5 hafta içerisinde yeniden tekrarlayabilmektedir. Bu durumda ilaç tedavisinin süresi uzatılmaktadır.

Akut prostat iltihabında ise çok iyi bir şekilde bakım gerekmektedir. Bu hastalık türünde iki hafta yoğun bir biçimde ilaç tedavisi uygulanmaktadır.

Prostat iltihabının kansere dönüşmesinden korkanlar vardır ki bu durum kesinlikle söz konusu değildir. Prostat iltihabı prostat kanserine dönüşmez. Bunun yanında prostat büyümesinin prostat kansere dönüşebileceğini düşünenler de vardır ki bu da doğru değildir.

Prostat büyümese ve prostat iltihabı gibi ürolojik tüm hastalıkların tedavisi Ankara Koru Hastanesi tarafından da gerçekleştirilmektedir. Koru Hastanesi ürolojik ameliyatların büyük kısmını robotik cerrahi sistemi ile gerçekleştirmektedir.  Üroloji alanında etkin bir isim olan Prof. Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Koru Hastanesi Ankara’da hizmet vermesine karşın hem Türkiye’nin diğer illerinden hem de yurtdışından fazlaca talep görmektedir. Koru Hastanesi Ankara’da Sincan ve Çukurambar semtlerinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir