Prostatın görevi nedir?

prostat-kanseri-tedavisi-ankara (2)

Prostatın görevi nedir? Prostatın görevi nedir? Sorusu şu biçimde cevap bulmaktadır; prostat sadece erkeklerde idrar torbası çıkışında idrar kanalını (üretra) çepeçevre saran kestane şeklinde bir organdır. Prostatın görevi ise sperm hareketlerinde içeriğindeki enzimler sayesinde rol almaktır. Prostatın görevi nedir? Sorusu bu biçimde cevaplanabilir. Prostatın görevi nedir? Nedir sorusunun ardından prostat iyi huylu büyümesinden bahsetmenin de faydası olacaktır. Prostat büyümesinin nedeni tam olarak bilinememektedir. İleri yaşlarda ortaya çıkan prostat büyümesi idrar yapımı ile ilgili sorunlara neden olmaktadır. Prostat büyümesi olan kişide sıklıkla idrara çıkma isteği uyanır. Gece ise idrara çıkma için uyku sıklıkla bölünür. İdrara geç başlama olacağı gibi hiç başlanamadığı da olur. İdrar ince gelir ve idrar yaparken yanma meydana gelebilir. İdrar torbasının boşalmadığı hisse de oluşur.

Prostat kanseri ve prostat büyümesi rahatsızlıklarının belirtileri benzerlik taşır bu tip belirtileri olan hastaların bir uzmana görünmelerinde fayda vardır. Bilindiği gibi bütün kanser türlerinde erken teşhis son derece önemlidir. Aynı şekilde prostat kanserinde de erken teşhis son derece önemli olmaktadır. Eğer prostat kanseri başka organlara dağılmamışsa tamamen alınıp çıkarılması mümkündür. Bunun için de erken teşhis gerekmektedir. Prostat kanseri uzun yıllar belirti vermeyen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle riskli yaş gurubunda bulunan insanların belirli zaman aralıklarıyla kontrol olmaları gerekmektedir. Şunu da söylemek gerekir ki prostat büyümesi asla prostat kanserine dönüşmez bu iki rahatsızlık da birbirinden oldukça farklıdır. Prostat büyümesinin prostat kanserine dönüşmesinden korkanlar vardır ki bu durum mümkün değildir.

Prostat büyütmesi ve prostat kanseri gibi ürolojik rahatsızlıkların tedavisi Ankara Koru Hastanesi tarafından da başarılı bir biçimde yapılmaktadır. Koru Hastanesi aynı zamanda bir robotik cerrahi merkezi olması ile bilinmektedir. Birçok rahatsızlığın tedavisi de robotik cerrahi sistemi ile yapılmaktadır. Koru Hastanesi Ankara merkezli bir hastanedir ancak hem ülkemizin diğer illerinden hem de yurtdışından hastaneye çok büyük talep vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir